Skip to product information
1 of 7

Магична чашка за чистење на шепи

Магична чашка за чистење на шепи

Regular price ден 500.00 MKD
Regular price ден 600.00 MKD Sale price ден 500.00 MKD
На попуст Sold out

Спецификации

Сунѓерот може да се наполни со шампон за туширање до 80 ml.

Ротирачкиот конектор има запечатен силиконски капак и скриени дупки за да се спречи истекување на течност.

Димензии: 8.8 x 8 x 5.7cm

Материјал: Силикон

Важно

Избегнувајте да внесувате вода во ушите на вашите кучиња! Ушите на кучето се многу чувствителни на инфекции и иритација - некои ветеринари дури препорачуваат нежно ставање памучни топчиња во ушите пред капење.

Дали ви е здосадено да го чистите вашето милениче по цел час после секоја прошетка?

 Оваа магична чаша ќе ви овозможи да бидете сигурни дека шепите на вашето куче се кристално чисти за кратко време по прошетка надвор.

Може да се користи дома, во автомобил, надвор при прошетка. Ова го прави совршен за секојдневна употреба, при влегување во кафичи и ресторани или кај вашите најблиски. Едноставно, може да се спакува во ранец и да се користи било каде.

 

Погоден за кучиња со чувствителни шепи: Мекиот силиконски материјал ви овозможува да ги исчистите нивните шепи без да предизвикате болка или иритација.

Лесно за чистење после употреба: Меките силиконски влакна во внатрешноста се чистат после секоја употреба. Едноставно, само исплакнете го со вода и малку сапун.

Одстранување на можна инфекција од паразити: Крлежите често знаат да се кријат во пределот на нозете. Со редовното чистење на шепите, ги спречувате овие паразити.

Знајте кога имаат исеченици или рани: По чистењето, можете веднаш да ги воочите раните со кое вашето куче може да се здобие, што ќе ви помогне веднаш да реагирате и да ги намалите болките на вашето милениче.

Види детали